Inteligentny dom SOMFY

TaHoma oraz Connexoon Access to systemy inteligentnego domu ułatwiające życie oraz dbające o bezpieczeństwo i komfort jego mieszkańców.

Najważniejszym elementem obu systemów jest jednostka centralna (router). Jest to element, który należy połączyć przewodem z domowym routerem z dostępem do Internetu. Jednostka centrala komunikuje się z urządzeniami wykonawczymi (napędy) drogą radiową. Napędy w wersji io umożliwiają komunikację dwukierunkową zwracając do systemu informacje o obecnym położeniu. Dzięki tej funkcji możemy jedynie częściowo uchylić naszą bramę, a system pokaże nam dokładnie jej stan.

KOMFORT

Przyjemne ciepło w niedzielę, stonowane oświetlenie w nocy, automatycznie zamykająca się brama gdy wyjeżdżasz do pracy... TaHoma® Premium dba o Twój komfort i świetne samopoczucie.

BEZPIECZEŃSTWO

Inteligentny dom to także kamery i czujniki, które powiadomią Cię o każdej nietypowej aktywności w domu i wokół niego - o każdej porze. Możesz zaprogramować dedykowane scenariusze, np. po wykryciu ruchu w sypialni w ciągu dnia, gdy nikogo nie ma w domu.

OSZCZĘDNOŚĆ

Zintegruj ogrzewanie ze sterowaniem roletami, aby zmaksymalizować efektywność energetyczną Twojego inteligentnego domu - dzięki czujnikom Twój dom maksymalnie wykorzysta promienie słońca do ogrzewania wnętrza i zatrzyma ciepło w nocy, automatycznie zasłaniając osłony i opuszczając rolety.

TaHoma Premium to jednostka centralna zarządzająca całym inteligentnym domem począwszy od bram oraz drzwi, a kończąc na oświetleniu i czujnikach. TaHoma Premium może zarządzać wszystkimi drogami radiowymi Somfy (io-homecontrol, RTS) oraz innymi drogami radiowymi (enocean, z-wave, RTD). Jedynie droga radiowa io-homecontrol daje informacje zwrotną, wszystkie pozostałe nie zwracają informacji o statusie urządzenia.

Connexoon Access to centrala pozwalająca zarządzać napędami garażowymi, ogrodzeniowymi oraz drzwiami w wersji io. Zarządzanie odbywa się z poziomu aplikacji smartfona (IOS, Android) i umożliwia utworzenie czterech prostych scenariuszy. Największą zaletą tego rozwiązania jest usługa Geolokalizacji, dzięki której nasza brama sama otworzy się automatycznie podczas naszego powrotu do domu bez konieczności użycia pilota czy smartfona.

Przykładowe scenariusze działania

BURZA

BURZA Jeżeli centrala zanotuje wzmożoną siłę wiatru (która zostanie odczytana z czujnika wiatru) automatycznie zasłoni wszystkie rolety okienne, aby uchronić okna przez zbiciem, a także zwinie markizy.

POWRÓT DO DOMU

Dzięki funkcji Geolokalizacji nasze bramy otworzą się automatycznie chwilę przed naszym powrotem bez konieczności użycia pilota czy smartfona.

WYJŚCIE Z DOMU

Wychodząc z domu możemy przy użyciu jednego przycisku zamknąć wszystkie bramy, drzwi oraz rolety po to by zabezpieczyć Swój dom podczas nieobecności.

BRAMY GARAŻOWE SEGMENTOWE I UCHYLNE

Segmentowe oraz uchylne bramy garażowe mogą być wyposażone w napęd METRO io kompatybilny z systemem TaHoma oraz Connexoon Access.

BRAMY GARAŻOWE ROLETOWE

Bramy garażowe roletowe Wiśniowski wyposażone mogą być w centralę sterującą Rollixo io pozwalającą na ich połączenie z TaHomą oraz Connexoon Access.

DRZWI Z ZAMKIEM ELEKTRYCZNYM

Dzięki zastosowaniu sterownika Lock Controller io w drzwiach marki Wisniowski wyposażonych w zamki elektryczne Autotronic lub Multitronic uzyskujemy pełną kompatybilność z TaHomą oraz Connexoon Access.

DRZWI Z ZAMKIEM AUTOMATYCZNYM

W drzwiach ECO Tech z zamkiem jednopunktowym lub trzypunktowym automatycznym oraz w drzwiach CREO otwieranych do wewnątrz z automatycznym zamkiem trzypunktowym funkcję smartCONNECTED możesz uzyskać dzięki zastosowaniu wkładki DoorLock.

BRAMY OGRODZENIOWE

Aby uzyskać kompatybilność bramy skrzydłowej z Tahomą lub Connexoon Access należy ją wyposażyć w napęd liniowy Somfy Ixengo io lub napęd z łamanym skrzydłem Somfy Axovia io.

BRAMY OGRODZENIOWE

Bramy przesuwne wyposażone w zewnętrzny napęd Somfy Elixo io umożliwiają połączenie bramy z TaHomą oraz Connexoon Access.